Kommenteeri

Krepp-paber või foam? Millisest materjalist käsitöölilled valida?

Käsitöölilled võivad olla kauniks sisekujunduselemendiks Sinu kodus, ehtida uhkeid pidusid, ilmestada ettevõtete ruume või anda muinasjutulise emotsiooni Sinu fotosessioonile. Ehkki üldiselt sobivad eeltoodud juhtudel ühtviisi hästi kasutamiseks nii paberist kui foamist lilled, on mõningad nüansid, mida tasub enne kaunistuste valimist silmas pidada. 

Materjalid ja nende omadused

Käsitöölillede valmistamiseks on võimalik kasutada mitmesuguseid materjale. Peamiselt valmistatakse suuri lilli krepp- või disainpaberist ja erinevatest foamidest. Materjali valik sõltub nii kasutuseesmärgist kui ka tulemusest, mida soovitakse luua. 

Paberist lilled sobivad hästi just tubastes tingimustes kasutamiseks, kuid neid võib ilusa ilma korral kasutada lühiajaliselt ka õues. Pikalt otsese päikesevalguse käes hoidmisel hakkavad näiteks krepp-paberi kirkad värvid tuhmuma. Foam seevastu on ilmastikukindel ja väga vastupidav. Kui on kavas käsitöölilledega dekoreerida õues toimuvat sündmust, tasub kindluse mõttes eelistada foam-materjalidest lilli. 

Suured lilled sisekujunduses

Interjööri püsikaunistusena kasutamiseks sobivad ühtviisi hästi mõlemast materjalist suured lilled. Kui majas on väiksed lapsed, on kindlam valida näiteks põrandavaasi täiteks foamist õied. Kahjuks ei kannata paberlilled tugevat muljumist ja võivad kortsuda. Seevastu vahtmaterjalist lilled peavad vapralt vastu ka äärmuslikumale kohtlemisele. Lihtsalt säti lehekesed uuesti õigesse asendisse ja Sinu kaunistus on taas nagu uus!

Kui aga soovid suuri lilli kasutada näiteks omanäolise seinakaunistusena, võid julgelt valida just paberist tehtud lilled.  Paberist lillede kasuks räägib nende mõnevõrra soodsam hind. Samas on võimalik paberist luua vägagi pilkupüüdvaid kujunduselemente. On lausa lilli, mille puhul võikski just paberit eelistada. Näiteks ilusaid kohevaid pojengiõisi on kõige parem teha krepp-paberist.

Käsitöölillede eluiga ja hooldus

Suursuguste kunstlillede eluiga sõltub eelkõige hoiustamise tingimustest. Pidevalt päikesevalguse käes hoitud krepp-paberist lill jääb ajapikku küll veidi heledamaks, kuid säilitab oma kauni vormi. Kui krepp-paberist lilli hoida kuivas ja otsese päikesevalguse eest varjatud kohas ning kaitsta muljumise eest, säilib nende ilu aastaid.  Kui peaks tekkima vajadus paberist lilli tolmust puhastada, saab seda teha pehme harjakesega.

Vahtmaterjalidest valmistatud lilled on veelgi vastupidavamad.  Kuna foamist lilled taluvad lisaks niiskusele hästi ka miinuskraade, on neid võimalik isegi talvel väljas eksponeerida. Nii võib edukalt kasutada suuri lilli näiteks pilgupüüdjatena kohviku või butiigi sissepääsu kõrval. Tänu oma veekindlusele on neid vajadusel lihtne niiske lapiga puhastada.


Vaata suuri lilli siit


Soovid käsitöölillede või nende kasutamise kohta täiendavat infot? Esita oma küsimused alloleva kontaktvormi kaudu ja me vastame Sulle esimesel võimalusel!

Email again:

Lisa kommentaar

Email again: